HARINGVLIETWEG 100

Nederland, Zuid Holland

/ 2 / divemap / 7

De duikstek Haringvlietweg is leuk voor een exploratieduik in de regio Zuid-Holland. Het is een van de meest veelbelovende duikstekken in het Haringvliet vanwege de ligging vlakbij de sluisopeningen. Welke nieuwe soorten komen hier voor sinds de sluizen in 2019 deels zijn opengezet? Ooit leefden hier haringen en forellen, maar tot nog toe zijn voornamelijk baarzen, krabben, platvissen en grondels gezien. Verder is de bodem hier en daar begroeid met oesters en mosselen. Scharrel tussen de stenen, kijk op de zandbodem en bezoek het vishotel. Dit kunstmatige rifbuissysteem is geplaatst door de Wageningen Universiteit om DNA-materiaal van nieuwe soorten op te sporen.

Particulars

Je parkeert bij Haringvlietweg vlak bij de instapplaats. Vervolgens ga je bij de steiger naast de boothelling te water. Bereid je op de steiger voor en laat je in het water zakken. Je komt op een zandbodem terecht waar je kunt staan. Deze loopt af tot een gordel van stenen die van 1,5 meter doorloopt tot 5 meter diepte.

Warnings

Het zicht in Haringvlietweg is beperkt. Stenen voor instap kunnen glad zijn. Veel (snelle) pleziervaart. Blijf in het vaarseizoen uit de buurt van de boothelling. Plaats een duidelijk zichtbare duikvlag aan de kant. Watersporters zijn in het Haringvliet nog geen duikers gewend. Maak geen vrije opstijgingen als er andere watersporters actief zijn. Niet van de steiger springen.

Read more

Abonnee content

Bekijk ook kaart, kenmerken, statistieken, foto's en nieuws van deze duikstek.

Zoek in de logberichten van deze stek

Log your dive

Nederlands English Deutsch Francais

Embed this divespot on you own website

With the following code you can embed this dive site on your website. First, request a one-time key that will allow you to embed any dive site on Divers Guide. Mail name of diving school, email address and the url to info@duikersgids.nl.

<div id="EMBEDKEY" data-spot="A7cjNfrkiL9" data-lang="en"></div>

The id of the spot should be your embedkey
The data-spot should be set to the spot reference
The data-lang should be set to language ISO code. Possible values: en, nl
In the bottom of your HTML page, include the following script:

<script src="https://api2.duikersgids.nl/js/embed.js"></script>